cél

Minden, mi a célok megválasztásával és megvalósításával kapcsolatos

Hogyan gondolkodj? – 1. célkitűzés

A gazdasági válság hatására újra és újra eltöprengek azon, hogy az új helyzetben milyen irányba érdemes mozdulnom. Melyek azok az egyéni céljaim, melyek a leginkább összhangban lehetnek a szűkebb, vállalati környezet változásaival, és a tágabb, társadalmi helyzettel? Milyen szolgáltatások iránt nő meg a kereslet a pénzügyi válság ideje alatt? Hogyan járulhatok hozzá az alászálló társadalmi struktúrák fellendüléséhez? Hogyan tehető stabilabbá a helyzetem?

Hogyan gondolkodj? - Bevezető

A hat részből álló cikksorozatban a célmegvalósítás teljes folyamatáról vázolok fel egy ötlépcsős modellt, melyet Edward de Bono foglalt össze a Tanítsd meg önmagad gondolkodni! c. művében. Az első részben szót ejtek a hagyományos nyugati gondolkodásmódról, a további bejegyzésekben pedig kifejtem az öt fázist.

A pontszerző lény - homo punctus

Történt egyszer, hogy egy Richard Dawkins-ra hallgató úriember gátlás nélkül kijelentette, hogy az ember lényegében a saját génjeinek a túlélőgépezete. Merthogy az nem úgy van, hogy apám és anyám génjeinek szerencsétlen konstellációjaképpen megszülettem és létezem, hanem sokkal inkább az az igazság, hogy a gének léteznek, és én mintegy melléktermékként vagyok aki vagyok.

Vegyünk-e hitelre lakást? - 2. rész

A válasz röviden: igen. Bővebben: attól függ. Az történt ugyanis, hogy vásárolunk hitelre lakást. Nem álltatom magam: továbbra is úgy gondolom, hogy nem létezik kedvező lakáshitel konstrukció, ennek ellenére beadtam a derekam. Ugyanis az első lakást nem befektetés céljából veszi az emberfia, hanem azért, mert maga által alakítható környezetre vágyik, olyan közegre, melyet a saját arcára formálhat.

ISMER - A célkitűzés öt elve

Ahogy egy üzleti terv segít abban, hogy a cég pénzügyi mutatóit javítsuk, az egyéni fejlődésben is éppen olyan fontos szerepet tölt be az egyéni célok helyes megválasztása. Az alábbiakban felvázolom az célkitűzés öt alapelvét.

Életpálya II. - Az erkölcsi fejlődésről

A személyes fejlődés egyik alapvető fokmérője az egyén erkölcsi változásához kapcsolható. Milyen szabályok és célok irányítják életedet? Miben hiszel, mit tartasz kiemelten fontos emberi normának? Lélektani gerincvonalad ezen kérdések mentén szerveződik, érdemes megvizsgálni tehát, hogy milyen rendszer mentén értelmezhető ez a problémakör.

Vegyünk-e hitelre lakást?

A válasz röviden: nem. Bővebben: attól függ. Az előző bejegyzésben azt állítottam, hogy a lakásvásárlás nem befektetés. Az is elhangzott, hogy nem feltétlenül üdvös egy-két évtizedes lakáskölcsönt felvenni, anyagilag és biztonságilag kedvezőbb lehet, ha albérletben élünk, és kivárjuk, amíg lesz fedezetünk az adott ingatlanra.